Запитання та відповіді

Запитання клієнта:
Згідно річного плану закупівель очікувана вартість лікарських засобів становить 270 тис. грн., з яких 170 тис. грн. – підпадають під закупівлі відповідно до Порядку COVID-19. Як визначити замовнику процедуру закупівлі: від загальної очікуваної вартості лікарських засобів  чи розмежовуючи їх?
Відповідь експерта на запитання:
Частиною 4 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) відносини, пов'язані із сферою публічних закупівель, регулюється виключно цим Законом і не можуть регулюватися іншими законами, крім випадків, встановлених цим Законом.Зміни до цього Закону можуть вноситися виключно законом про внесення змін до цього Закону. Якщо для реалізації положень поданого проекту закону про внесення змін до цього Закону необхідні законодавчі зміни до інших законодавчих актів, такі зміни викладаються в розділі «Прикінцеві положення» (перехідні положення) проекту закону про внесення змін до цього Закону.
Пунктом 31 Прикінцевих та перехідних положень Закону (з урахуванням змін внесених Законом № 530-IX від 17.03.2020) установлено, що дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Перелік таких товарів, робіт чи послуг та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, та перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225.
Враховуючи викладене, якщо предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), згідно переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225, на такі закупівлі дія Закону не поширюється і такі закупівлі не повинні сумуватися із закупівлями, що здійснюються відповідно до порядку, визначеному Законом. 

Назад