Запитання та відповіді

Запитання клієнта:
Питання по ст.14  п. 15 "Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю".
На майданчику період оскарження з моменту визначення переможця  - 2 дні і система дозволяє розміщувати Договір про закупівлю.
Чи не є це порушенням  п. 5 Ст. 33 Закону? (П.5 Ст.33  Договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній  системі закупівель повідомлення про намір укласти договір). 
Відповідь експерта на запитання:
     Питання до цих пір дискусійне в плані строків.
Якщо зважати на загальні норми щодо договору про закупівлю, то замовник повинен з одного боку дотримуватися 10 днів і лише потім укладати договір.
     Законом прямо передбачено, що 10 днів витримується  з метою оскарження прийнятих рішень. Спрощена закупівля не підлягає оскарженню в порядку, визначеному Законом, а тому можна зробити висновок, що 10 днів стосується лише тих закупівель, що підлягають оскарженню. Таку ж позицію прийняло і МЕРТ в роз'ясненні щодо спрощених закупівель.
     Разом з тим, з метою усунення будь-яких ризиків та будь-яких трактувань/тлумачень і, якщо час дозволяє, замовник може укладати договір через 10 днів.
     З іншого боку не бачу проблем і з укладенням договору з недотриманням 10 к. д. (просто у такому випадку існують певні ризики з претензіями ДАСУ (наразі практика відсутня).

Назад