П'ятниця, 31 серпня 2018 14:29

Уряд затвердив зміни до Порядку проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

       Уряд постановою від 26.07.2018 № 659 затвердив зміни до Порядку проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами та Положення про Державну аудиторську службу України. Відтак ці нормативно-правові акти приведені у відповідність до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

       Зміни набули чинності з 28 серпня 2018 року. Держаудитслужба отримала всі підстави для проведення перевірок закупівель у замовників.

      Список підстав для перевірки закупівель, що проводяться за письмовим рішенням керівника контролюючого органу або його заступника, доповнено такими:
      - замовник не усунув порушення, визначене у висновку про результати моніторингу закупівлі, і таке порушення матиме негативний вплив для бюджетів, а також висновок не оскаржено до суду;
      - виявлення під час моніторингу закупівлі порушень щодо невідповідності опублікованих в електронній системі закупівель умов договору про закупівлю змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури закупівлі;
      - замовник не усунув порушення, визначене у висновку, і таке порушення призвело до невиконання ним вимог Закону України "Про публічні закупівлі", а також висновок не оскаржено до суду.


     Склад, кількість посадових осіб органу державного фінансового контролю та строки проведення перевірки закупівель визначає орган державного фінансового контролю з урахуванням обсягу передбачених програмою перевірки питань у межах 20 робочих днів. Строки проведення перевірки закупівель, щодо яких здійснювався моніторинг закупівель, передбачений Законом України "Про публічні закупівлі", визначається органом державного фінансового контролю в межах десяти робочих днів.
     Під час проведення перевірки закупівель проводиться документальна та/або фактична перевірка питань програми перевірки закупівель, а також аналіз інформації щодо проведення процедур закупівель, розміщеної в електронній системі закупівель, та інформації, що міститься в державних реєстрах та базах даних, відкритих для доступу органу державного фінансового контролю.

 

 

 

Читати 546 разів Останнє редагування П'ятниця, 31 серпня 2018 14:52